Ukraińka i Gruzin zatrzymani w Grodzisku za serię kradzieży rowerów

Ukraińka i Gruzin zatrzymani w Grodzisku za serię kradzieży rowerów

Dwójka przestępców, odpowiedzialna za ciąg kradzieży rowerów na terenie powiatu grodziskiego, została zatrzymana przez miejscowych funkcjonariuszy policji. Sprawcami okazała się 39-letnia obywatelka Ukrainy oraz 44-letni obywatel Gruzji, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku w miejscu, gdzie wcześniej dopuszczali się podobnych przestępstw. Do tej pory para usłyszała zarzuty dokonania dziewięciu takich kradzieży. Oboje byli poszukiwani przez arendarzy i zostali osadzeni w aresztach śledczych.

Zespół grodziskich policjantów, po dogłębnym przeanalizowaniu ostatnich zgłoszeń kradzieży jednośladów, wytypował jako sprawców właśnie tę parę. Jak udało się ustalić śledczym, oboje często przebywali w pobliżu miejsc, które padły ofiarą kradzieży. Bez możliwości identyfikacji danych personalnych oraz miejsca zamieszkania winowajców, funkcjonariusze rozplanowali specjalne działania mające na celu ich zatrzymanie.

Stałe monitorowanie miejsc najbardziej narażonych na kradzieże przyniosło szybko oczekiwane efekty. Gdy tylko grodziscy policjanci dostrzegli na jednej z ulic Milanówka kobietę i mężczyznę, pasujących do opisów, natychmiast przystąpili do zatrzymania podejrzewanych. Posiadane przez kobietę narzędzia takie jak nożyce do metalu i kombinerki, a także jej przyznanie, że pojawili się w celu kolejnej kradzieży, potwierdziły ich złe zamiary.

Zatrzymani 39-latka i 44-latek zostali osadzeni w celi grodziskiej komendy. Po sprawdzeniu ich danych wyszło na jaw, że nie posiadają stałego miejsca zamieszkania i są poszukiwani przez sądy w Warszawie i Wrocławiu za wcześniejsze kradzieże.

Materiały zgromadzone dotąd przez funkcjonariuszy z Grodziska umożliwiły postawienie parze zarzutów dokonania dziewięciu kradzieży rowerów od początku lutego tego roku. Trzy z tych przestępstw popełnili wspólnie, pozostałe przypisuje się samotnym działaniom 39-latki. Śledztwo nadal trwa, sprawdza się udział zatrzymanych w innych podobnych przypadkach. Oboje są również podejrzewani o prowadzenie takiej samej działalności przestępczej na terenach sąsiednich powiatów.

W związku z wydanymi przez sąd nakazami, obydwaj zostali umieszczeni w zakładach karnych, gdzie odbędą swoje wyroki i czekają na dalsze zarzuty.