Trzymiesięczny areszt dla dwóch obywateli Gruzji za kradzież w Markach

Trzymiesięczny areszt dla dwóch obywateli Gruzji za kradzież w Markach

Działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zakończyły się trzymiesięcznym aresztowaniem dwóch mężczyzn pochodzenia gruzińskiego. Obydwaj podejrzani zostali oskarżeni o kradzież z samochodu, który był zaparkowany przy centrum handlowym w Markach. Ukradli oni pieniądze, cenne ubrania oraz obuwie, które razem miały wartość przekraczającą 13 tysięcy złotych. Zarzuty kradzieży zostały postawione dwóm mężczyznom – w wieku 64 i 72 lat. Jeżeli zostaną uznani za winnych, mogą spędzić nawet do 5 lat w więzieniu.

Policja podjęła intensywne działania i dokonała szczegółowej analizy zgromadzonych informacji w celu ustalenia tożsamości sprawców. Po zidentyfikowaniu mężczyzn, którzy 27 maja dokonali kradzieży z zaparkowanego przy centrum handlowym w Markach Mercedesa, policja oceniła straty na kwotę przekraczającą 13 tysięcy złotych. Skradzione zostało 12 tysięcy złotych gotówki, a także nowa odzież męska oraz obuwie.

Policjanci z Wołomina zatrzymali 64- i 72-letnich mężczyzn w domu jednorodzinnym w Warszawie. Podczas przeszukania ich mieszkania, funkcjonariusze odnaleźli niemal 3 tysiące euro oraz ponad 3 tysiące złotych. Ponadto, znaleźli oni umowę komisu samochodu, który był wykorzystany do przestępstwa. W bazie danych policyjnych okazało się, że starszy z mężczyzn jest poszukiwany na mocy nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód i ma jeszcze do odbycia karę 49 dni pozbawienia wolności.

Zgromadzony przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego materiał dowodowy pozwolił na postawienie obu mężczyznom zarzutu kradzieży. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie, sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie.