Recydywista z Warszawy znowu w celi: Po wyjściu z więzienia kontynuował działalność przestępczą

Recydywista z Warszawy znowu w celi: Po wyjściu z więzienia kontynuował działalność przestępczą

Mieszkaniec stolicy, który skończył 26 lat, opuścił mur więzienny w kwietniu. Bezpośrednio po tym wydarzeniu, nie wykazał chęci reformy i naprawy swoich działań, ale wręcz przeciwnie – zaangażował się w akt przestępczy, szkodząc jednej ze wspólnot mieszkaniowych. W następnym miesiącu, w maju, doszło do kolejnego incydentu, gdzie mężczyzna włamał się do komórki lokatorskiej i zabrał wszystko, co mogło mieć jakąkolwiek wartość. W czerwcu, po raz kolejny, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Przestępczości Przeciwko Mieniu. Policja przeprowadziła dogłębne śledztwo, które potwierdziło winę mężczyzny i umożliwiło sformułowanie dwóch zarzutów: włamania i kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Oba przypadki miały miejsce podczas recydywy.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępczości Przeciwko Mieniu intensywnie pracują nad gromadzeniem danych i informacji, które mogą pomóc w identyfikacji i zatrzymaniu przestępców. Monitorują również działania znanych im podejrzanych, którzy wielokrotnie byli zatrzymywani i karani za swoje czyny.

Podczas szczegółowego dochodzenia w sprawie dwóch incydentów – uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku, kraty ochronnej, gaśnicy oraz drzwi garażu i włamania do komórki mieszkańca – udało się szybko i skutecznie wytypować sprawcę. Został nim 26-latek, który był już wcześniej wielokrotnie zatrzymywany.

Po opuszczeniu zakładu karnego w kwietniu, mężczyzna powrócił do swojej działalności przestępczej. Kolejne przestępstwo miało miejsce już w maju. Szacuje się, że wartość strat, które spółdzielnia mieszkaniowa poniosła na skutek jego czynów, wynosi 3300 złotych. Natomiast z włamania i kradzieży do komórki lokatorskiej wynika straty rzędu około 2000 złotych.

Policjanci po zidentyfikowaniu i zgromadzeniu wszystkich dowodów dokonali zatrzymania 26-latka. Na podstawie zebranych materiałów śledczy Wydziału ds. Przestępczości Przeciwko Mieniu przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące obu incydentów – uszkodzenia mienia oraz włamania i kradzieży. Postępujący w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.