Teatry Warszawy pełne premier w czerwcu: siedem nowych spektakli dla widzów różnych pokoleń

Teatry Warszawy pełne premier w czerwcu: siedem nowych spektakli dla widzów różnych pokoleń

Teatry stolicy Polski nie zwalniają obrotów pod koniec sezonu teatralnego, planując na czerwiec aż siedem premier spektakli. Z bogatego repertuaru każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Miesiąc czerwiec w teatrze zainaugurowano premierą „You can fail! Porażka Show”, skierowanego do młodzieży oraz dorosłych, którzy czują, że ich życie potoczyło się inaczej, niż to planowali. Spektakl ten jest realizowany przez Teatr Komedia we współpracy z Teatrem 21, w którym większość aktorów to osoby z zespołem Downa i autyzmem.

W Teatrze Rampa czerwiec upłynie pod znakiem premiery „O północy w Lunaparku”. To musical przeznaczony dla osób poszukujących równowagi między pracą a życiem prywatnym. Opowiada o architekcie Janie, który musi odwołać swój urlop i skoncentrować się na projekcie ratunkowym dla firmy, by zapobiec jej upadłości. Po pracy wraca do domu tramwajem pełnym baśniowych postaci zmierzających na bal z okazji święta Warszawy. Reżyserią spektaklu zajęły się Joanna Górniak i Anna Sandowicz, a realizacja spektaklu została powierzona uczestnikom warsztatów musicalowych projektu Otwarta Rampa.

Z kolei Teatr Lalek Guliwer zaprasza na swój najświeższy spektakl „Kulawa kaczka i ślepa kura”, oparty na motywach książki Ulricha Huba. Reżyseria to dzieło Anny Przygody i Tomasza Kowola. Opowieść o niezwykłej podróży pełnej marzeń introwertycznej kaczki i ekstrawertycznej kury z pewnością wywoła uśmiech na twarzach widzów.

Kolejna premiera odbędzie się 14 czerwca 2024 r. w Teatrze Żydowskim, gdzie zadebiutuje „Houdini Odyseja magiczna”. W nowojorskim salonie wdowy po wielkim magiku Houdinim, Bess, co roku spotyka się grupa upadłych artystów, spirytystów i outsiderów, aby uczestniczyć w osobliwym procederze każdego Halloween.

Teatr Powszechny również przygotowuje się do premierowego weekendu – „Metody na serce. Śledztwo” w reżyserii Katarzyny Szyngierowej według reportażu Mirosława Wlekłego będzie miało swoje pierwsze przedstawienie 22 czerwca 2024 r.

Przed wakacjami, 25 czerwca, OCH-Teatr planuje premierę teatralnej adaptacji filmowego hitu „Czułe słówka”. Widzowie będą mogli zobaczyć na scenie takie gwiazdy jak Aleksandra Popławska, Eliza Rycembel czy Krzysztof Dracz.

Zakończenie czerwca zwiastuje premiera „Za dużo wszystkiego” w TR Warszawa, która odbędzie się 28 czerwca. Spektakl ten jest próbą konfrontacji z problemem niewłaściwej organizacji pracy, stresu związanego z terminami i wszechobecnym zmęczeniem.