Trzech młodych mężczyzn zatrzymanych przez policję za rozbój i handel narkotykami

Trzech młodych mężczyzn zatrzymanych przez policję za rozbój i handel narkotykami

Bielański wydział kryminalny Policji poinformował o zatrzymaniu trzech młodych mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o dokonanie rozboju. Postępowanie wykazało, że nastolatkowie, poprzez użycie przemocy, odebrali osobie poszkodowanej buty, które miały być sprzedane. Co więcej, jeden z podejrzanych będzie musiał również odpowiedzieć za posiadanie i dystrybucję narkotyków. Wszyscy podejrzani zostali objęci środkami zapobiegawczymi, a za ich przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się parę dni temu na ulicy Opalin. Ofiara, która za pośrednictwem sieci internetowej dogadana była na sprzedaż kilka par markowych obuwia, spotkała się z potencjalnym nabywcą w towarzystwie dwóch innych osób. Dwoje 18-latków oraz 19-letni mężczyzna, po ocenie produktu do kupna, napadli na sprzedawcę i zabrali mu buty. Poszkodowany zgłosił incydent na komisariat policji, a straty ocenił na kwotę przekraczającą 5700 złotych.

Kiedy sprawa trafiła do wydziału kryminalnego, funkcjonariusze szybko zidentyfikowali młodych sprawców rozboju. Po kilku dniach wszyscy oni zostali aresztowani przez policję. Dwaj osiemnastolatkowie i dziewiętnastolatek zostali umieszczeni w areszcie policyjnym. W domu 19-latka znaleziono jedną parę skradzionych butów, reszta była u jednego z 18-latków.

Podczas przeszukania mieszkania drugiego z 18-latków, policja odkryła marihuanę. Zebrane dowody potwierdziły, że ten młody mężczyzna wielokrotnie sprzedawał narkotyki innym osobom, uzyskując z tego zyski finansowe.

W prokuraturze Żoliborz wszyscy trzej koledzy usłyszeli zarzuty rozboju, a jeden z nich dodatkowo za posiadanie i dystrybucję narkotyków. Wobec dwóch podejrzanych – 18-latka i 19-latka – zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego nadzoru. Drugi 18-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy na wniosek prokuratury. Za te przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.