Bezpłatne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży pełne atrakcji w stolicy Polski

Bezpłatne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży pełne atrakcji w stolicy Polski

Miasto Warszawa, z myślą o najmłodszych mieszkańcach, przygotowało na ferie zimowe różnorodne, bezpłatne atrakcje. Celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swojego stylu łyżwiarskiego, a także partycypacji w bogatej ofercie wydarzeń kulturalnych. W tym roku, miasto na zimę przewiduje mnóstwo atrakcji zarówno dla ducha, jak i ciała.

Kulturalną ofertę warszawskich ferii zimowych przygotowały miejskie instytucje kultury, proponując wiele interesujących zajęć. Dla młodej publiczności przewidziano bogaty program kulturalny, który został zorganizowany przez takie instytucje jak Teatr Baj, Teatr Guliwer, Teatr Lalka oraz Muzeum Warszawy.

Teatr Baj rozpocznie swój program spektaklem bestsellerowej „Niesamowite przygody Skarpetek” Justyny Bednarek w reżyserii Roberta Jarosza. Galeria lalek teatru będzie otwarta dla wszystkich ciekawych świata, a po każdym spektaklu odbywającym się podczas ferii na Dużej Scenie planowane są specjalne spotkania z aktorami.

Teatr Guliwer na Mokotowie zaprasza na ferie pod znakiem baśni Hansa Christiana Andersena. W repertuarze znajdą się „Calineczka” i „Brzydkie kaczątko”, a także najnowsza produkcja muzyczna „Kosmiczny pokój” Magdy Mrozińskiej w reżyserii Kateryny Lukianenko.

W Teatrze Lalka odbędą się spektakle, warsztaty i zwiedzanie teatru zza kulis. Na scenie zobaczyć będzie można m.in. „Baśń o Alibabie i 40 zbójcach”, „Baśń o Aladynie i o lampie cudownej” oraz „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.

Muzeum Warszawy zachęca do zwiedzenia wystawy „Rzeczy warszawskie” oraz czasowej wystawy „Moi Ver”. Ponadto odbędą się spacery pod hasłem „Warszawskie świętowanie”.

Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oferuje sportowe atrakcje, które obejmują m.in. pływalnie, boiska, sale sportowe, korty tenisowe oraz lodowiska. Wszystkie aktywności sportowe będą dostępne w dniach od 15-28 stycznia 2024r., od poniedziałku do piątku.