Grodziscy funkcjonariusze policji zatrzymali zagranicznych przestępców kradnących paliwo i posiadających narkotyki

Grodziscy funkcjonariusze policji zatrzymali zagranicznych przestępców kradnących paliwo i posiadających narkotyki

Działania podjęte przez grodziskie służby ścigania skutkują zatrzymaniem pięciu osób – trzech mężczyzn oraz dwóch kobiet, różnej narodowości. Śledztwo doprowadziło do odnalezienia 19 beczek zawierających skradzione paliwo oraz około 320 gramów substancji odurzających. Na chwilę obecną, trzem mężczyznom postawiono w sumie 15 zarzutów dotyczących kradzieży oleju napędowego z różnych stacji paliw na terenie powiatu grodziskiego. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.

Po otrzymaniu informacji o kradzieżach paliwa, grodziscy funkcjonariusze natychmiast podjęli działania operacyjne. Zebrane dowody prowadziły do miejsca zamieszkania grupy cudzoziemców z pobliskiego powiatu. To tam znaleziono jeden z pojazdów używanych do przemytu paliwa, w którym przechowywano 19 pojemników z olejem napędowym.

Na miejscu funkcjonariusze zastali grupę osób o różnej narodowości – Słowaków i Wietnamczyków. Trzech mężczyzn z tej grupy zostało szybko zidentyfikowanych jako sprawcy kradzieży paliwa. 30, 35 i 38-letni obywatele Słowacji został natychmiast aresztowani. Sprawdzono także pomieszczenia, które zamieszkiwali przestępcy. W jednym z nich odkryto prawie 33 gramy marihuany, a w innym miejscu – torebki z mefedronem o wadze 287 gramów. Klucze do tych pomieszczeń znaleziono u 49-letniej obywatelki Wietnamu, która również została aresztowana razem z 34-letnią obywatelką Słowacji, poszukiwaną przez sąd. Ta ostatnia trafiła już do zakładu karnego, a sprawą narkotyków zajmie się lokalna jednostka policji.

Próby wyjaśnienia całego ciągu zdarzeń potwierdziły udział trzech zatrzymanych mężczyzn w piętnastu kradzieżach paliwa na terenie powiatu grodziskiego od listopada poprzedniego roku. W rezultacie ich działalności właściciele stacji stracili około 26 tysięcy złotych. Śledztwo nadal trwa, aby zebrać dowody na popełnianie przez nich podobnych przestępstw w różnych miejscach kraju.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, sąd zastosował środki zapobiegawcze wobec wszystkich trzech mężczyzn, polegające na tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.