Trzech mężczyzn aresztowanych po próbie kradzieży Lexusa na Bemowie

Trzech mężczyzn aresztowanych po próbie kradzieży Lexusa na Bemowie

Sytuacja rozpoczęła się bardzo dynamicznie. W zaledwie kilkadziesiąt minut od momentu próby skradzenia Lexusa, trzech podejrzanych wpadło w ręce funkcjonariuszy z dzielnicy Bemowo. Policjanci znaleźli w ich samochodzie – Skodzie, zestaw narzędzi przeznaczonych do kradzieży samochodów. Wszyscy trzej, podejrzani o próbę kradzieży pojazdu z włamaniem, trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli odpowiednie zarzuty. Ostatecznie, decyzją sądu, zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym.

Zdarzenie miało miejsce w nocy. Policjanci z bemowskiego zespołu wywiadowczego otrzymali informację o próbie kradzieży Lexusa przez trójkę nieznanych mężczyzn. Wywiadowcy natychmiast przystąpili do poszukiwań i po krótkim czasie, bo tylko kilkadziesiąt minut później, udało się im zatrzymać trzech podejrzanych. Podczas kontroli pojazdu w którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze odkryli narzędzia służące do kradzieży pojazdów.

Wszyscy zatrzymani, trzej mężczyźni w wieku 38, 39 i 42 lat, zostali doprowadzeni do komisariatu. Po przeprowadzeniu na miejscu zdarzenia działań przez grupę dochodzeniowo-śledczą, prokuraturę powiadomiono o gromadzonym materiale dowodowym. Mężczyznom przedstawiono zarzuty próby kradzieży z włamaniem w ramach wspólnego działania. Dodatkowy zarzut w warunkach recydywy usłyszał najstarszy z nich – 42-latek.

Za wnioskiem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, sąd postanowił o zastosowaniu tymczasowego aresztu względem wszystkich trzech podejrzanych. Za czyn, jaki jest kradzież z włamaniem, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Całą sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola, która nadzoruje prowadzone postępowanie.