Trudności na trasie S8: Kolizja trzech ciężarówek i samochodu dostawczego

Trudności na trasie S8: Kolizja trzech ciężarówek i samochodu dostawczego

Potężne perturbacje czekają wszystkich kierowców wybierających się w podróż drogą ekspresową S8. Jednym z incydentów, który wpłynął na utrudnienia, było zderzenie trzech ciężarówek i samochodu dostawczego, które miało miejsce na wysokości skrzyżowania z ulicą Modlińską.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce około 15:30 między dwoma kluczowymi punktami – węzłami Łabiszyńska i Modlińska. Tomasz Zieliński, przedstawiciel TVN Warszawa, opisując sytuację, stwierdził, że doszło do kolizji z udziałem kilku pojazdów. Na miejscu interweniują służby ratunkowe – straż pożarna, policja oraz zespoły medyczne.

Rafał Rutkowski, członek zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, poinformował natomiast o konsekwencjach tego incydentu. W wyniku kolizji jedna z poszkodowanych osób została przewieziona do szpitala – jest to osoba kierująca samochodem dostawczym. Chociaż wypadki drogowe często są spowodowane przez alkohol, w tym przypadku wszyscy kierowcy byli trzeźwi – jak zauważył Rutkowski.

Zarówno dla mieszkańców okolic, jak i tranzytowych podróżników, wpływ tego zdarzenia na ruch drogowy jest niemały. Jeden z pasów drogi prowadzącej do Poznania jest obecnie zablokowany, co powoduje znaczne korki. Według prognoz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia te mogą trwać aż do godziny 18.