Tragiczny incydent na przejeździe kolejowym w okolicy Warszawy: Śmiertelny finał zderzenia pociągu z ciężarówką

Tragiczny incydent na przejeździe kolejowym w okolicy Warszawy: Śmiertelny finał zderzenia pociągu z ciężarówką

W wyniku tragicznego zdarzenia na przejeździe kolejowym przy Ołtarzew Ceramiczna, doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący pociągiem osoba zginała po tym, jak doszło do kolizji między pojazdem szynowym a ciężarówką. Sytuacja ta spowodowała znaczne utrudnienia w ruchu.

Nieszczęsne zdarzenie miało miejsce 1 lipca, około godziny 9:30. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym (szynobusem) na przejeździe kolejowym w Ołtarzew Ceramiczna. Informację potwierdził mł. ogn. Damian Dolniak, pełniący funkcję oficera prasowego KPPSP na terenie zachodniego powiatu warszawskiego. Pociąg, należący do Kolei Mazowieckich i kursujący na trasie Łowicz – Warszawa, uderzył w przyczepę ciężarowego pojazdu, który przewoził materiały budowlane. Po zderzeniu doszło do rozsypania tych materiałów na przejeździe.

Niestety, nie żyje maszynista pociągu – taką smutną informację przekazała Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich. W pociągu podróżowało około stu pasażerów, z których jeden został skierowany do szpitala.

Incydent spowodował zawieszenie ruchu kolejowego. Pociągi PKP Intercity zostały skierowane na trasę przez stację Skierniewice. Z kolei Koleje Mazowieckie zorganizowały transport zastępczy. O wszelkich zmianach w rozkładzie jazdy na bieżąco informują podróżnych na stacjach i przystankach – poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, Karol Jakubowski.

W ramach zaradzenia problemowi, wprowadzono wzajemne honorowanie biletów. Bilety KM są honorowane w pociągach Inter City kursujących na trasach: Warszawa – Łowicz; Warszawa – Skierniewice; Łowicz – Skierniewice oraz w autobusach linii 713 na trasie Ożarów Maz. – Cm. Wolski, a także w tramwajach linii 10: Cm. Wolski – Dworzec Centralny i 26 na trasie Cm. Wolski – Warszawa Wschodnia.