Koniec ukrywania po 21 latach – poszukiwany za kradzież 43-latek zatrzymany w Białymstoku

Koniec ukrywania po 21 latach – poszukiwany za kradzież 43-latek zatrzymany w Białymstoku

Siły porządkowe dotarły do miasta Białystok, gdzie, jak wynikało z ich operacyjnych ustaleń, ukrywał się mężczyzna poszukiwany na podstawie listu gończego. Ten 43-letni powracający emigrant z Irlandii miał odbyć karę pozbawienia wolności na okres siedmiu miesięcy za przestępstwo kradzieży. Poszukiwania trwały już 21 lat, tyle też czasu spędził on za granicą. Teraz jednak, dzięki działaniu policjantów z Pragi Południe, został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wpadli na ślad mężczyzny poszukiwanego od dwóch dekad. Sąd wydał za nim list gończy, gdy nie stawił się na odbycie kary pozbawienia wolności za kradzież. W chwili wydania listu gończego mężczyzna nie przebywał już jednak na terenie Polski. Dowiedziono, że wyemigrował i większość czasu spędził na emigracji w Irlandii. W tym roku jednak zdecydował się powrócić do kraju. Jak sam przyznał przedstawicielom policji, był świadomy, że jest poszukiwany i nadal próbował się ukrywać.

Funkcjonariusze przeprowadzili jednak szereg szczegółowych sprawdzeń, które potwierdziły otrzymane informacje operacyjne. Ustalili, że poszukiwany najprawdopodobniej przebywa w Białymstoku. Przygotowali operację zatrzymania, w której wsparli ich miejscowi policjanci z Wydziału Techniki Operacyjnej. Ostatecznie 43-latek został zatrzymany w jednym z białostockich mieszkań.

Po zebraniu niezbędnej dokumentacji funkcjonariusze poinformowali poszukiwanego o treści listu gończego i skierowali go do zakładu karnego na odbycie wyznaczonej kary.