Tragiczny finał popołudnia w Gliniankach Sznajdra: mężczyzna utonął

Tragiczny finał popołudnia w Gliniankach Sznajdra: mężczyzna utonął

Zupełnie zwykłe sobotnie popołudnie obróciło się w tragedię na osiedlu Bemowo w Warszawie. Pewien mężczyzna, którego wiek szacowany był na około 30 lat, podjął decyzję o wejściu do stawu znajdującego się w Gliniankach Sznajdra. Niestety, nie udało mu się z niego wydostać.

Informacje na ten temat przekazała Małgorzata Wersocka, przedstawicielka Komendy Stołecznej Policji. Z jej relacji wynika, że służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zanurzył się w wodach stawu i nie powrócił już na powierzchnię.

Po otrzymaniu alarmującej informacji, natychmiast wezwano wszystkie dostępne służby ratunkowe – straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję. Po wyłowieniu nieszczęsnego mężczyzny z wody rozpoczęto próby reanimacji. Pomimo wszelkich wysiłków, życia mężczyzny nie udało się uratować. Obecnie trwa proces ustalania szczegółowych okoliczności tego tragicznego zdarzenia przez funkcjonariuszy policji.

Warto przypomnieć, że Glinianki Sznajdra są miejscem, gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli. Niestety, jak pokazały ostatnie wydarzenia, nie wszyscy zdają sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia płynącego z nieprzestrzegania tego regulaminu.