Światełko w tunelu dla mieszkańców Warszawy: Ulica Puławska ma być wkrótce otwarta

Światełko w tunelu dla mieszkańców Warszawy: Ulica Puławska ma być wkrótce otwarta

Niekończące się prace remontowe na ulicy Puławskiej w Warszawie, stanowiące część projektu „Tramwaj do Wilanowa”, wydają się zbliżać do końca. Wykonawcy prac zapewniają, że wrześniowy termin oddania jezdni do użytku publicznego jest realny, co cieszy zniecierpliwionych mieszkańców stolicy.

Inwestycje w infrastrukturę miejską są niezbędne, ale warszawiacy są już znużeni trudnościami komunikacyjnymi spowodowanymi długotrwałym remontem ulicy Puławskiej. Tym bardziej, wszyscy tęsknią za powrotem normalnego ruchu na jednej z głównych arterii miasta. Przedstawiciele Tramwajów Warszawskich, pełni nadziei na pozytywne zakończenie inwestycji, podzielili się szczegółami dotyczącymi ostatnich prac przygotowujących drogę do uruchomienia.

Przedstawiciel Tramwajów Warszawskich, Maciej Dutkiewicz, poinformował, że obecnie trwają ostateczne prace wykończeniowe. Są to między innymi asfaltowanie, betonowanie i uzupełnianie kostki brukowej na przystankach. Wszystko to ma na celu przywrócenie ruchu tramwajowego z początkiem roku szkolnego, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami.

Jednak nie wszystko idzie gładko. Radny Mokotowa, Witold Wasilewski (Prawo i Sprawiedliwość), skrytykował sposób realizacji inwestycji. Według niego powinna ona odbywać się etapami – każdy odcinek powinien być odblokowany po ukończeniu prac, a następnie powinna ruszyć kolejna część – jednak miasto nie zdążyło z tym planem. Dodatkowo, pojawiły się głosy krytyki mówiące o nadmiarze betonu i niedostatecznej liczbie przystanków na ulicy Puławskiej. Miasto odpiera te zarzuty zapewniając o licznych nasadzeniach i odpowiednim rozmieszczeniu przystanków.

Kolejną ulicą przeznaczoną do remontu jest Spacerowa, ale nie wiadomo kiedy zostanie ponownie otwarta. Całościowy koszt projektu to 1 mld 201 mln zł.