Operacja policji na Gocławiu: mieszkańcy ewakuowani, ulica zablokowana

Operacja policji na Gocławiu: mieszkańcy ewakuowani, ulica zablokowana

Niespodziewanie przeprowadzona operacja policji w jednym z bloków na Gocławiu zmusiła do ewakuacji mieszkańców i zakończyła się zablokowaniem ruchu na ulicy. Funkcjonariusze natrafili na materiał wybuchowy podczas przeszukania mieszkania obywatela, który był podejrzanym w sprawie posiadania substancji narkotycznych.

Całe zdarzenie miało miejsce na ulicy Kapelanów Armii Krajowej. Do akcji służb doszło przed 14:00. Jak poinformowała Małgorzata Gębczyńska, rzecznik prasowy południowopraskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewano o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu odkryli jednak coś znacznie bardziej niebezpiecznego – materiał wybuchowy.

Zgodnie z informacjami rzecznika, konieczna była natychmiastowa ewakuacja mieszkańców budynku.

Jak relacjonował dla TVN Warszawa Artur Węgrzynowicz, około 20 osób musiało opuścić swoje domy. Na miejscu były zarówno umundurowane jak i nieumundurowane służby policyjne oraz straż pożarna. Do akcji wkroczył też Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji.

Węgrzynowicz podkreślił, że zatrzymany mężczyzna – skuty w kajdanki – przebywał w radiowozie policyjnym. Dodał również, że ulica Kapelanów Armii Krajowej pozostawała zablokowana.

Akcja policji została zakończona przed godziną 17:00, a mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów.