To już pewne! W Warszawie powstanie trzecia linia metra

To już pewne! W Warszawie powstanie trzecia linia metra

Prezydent miasta Rafał Trzaskowski podjął decyzję o rozpoczęciu nowej inwestycji – trzeciej linii metra. Nowy odcinek ma połączyć Pragę Południe z centrum, a później z Ochotą i Mokotowem. Linia ma stać się węzłem komunikacyjnym prawobrzeżnej Warszawy. Umożliwi przesiadkę do pociągów PKP, do tramwajów i autobusów. W czwartek radni będą głosować nad przesunięciem pieniędzy na pierwszy etap prac.

Koniec budowy planowany na 2028 rok

Zakończenie pierwszego etapu prac zaplanowano na koniec 2028 roku. Ma wtedy powstać sześć nowych stacji metra. Początek linii będzie znajdował się przy Stadionie Narodowym, który już teraz funkcjonuje jako węzeł przesiadkowy. Stamtąd linia będzie prowadzić przez stacje: Gocław, Jana Nowaka Jeziorańskiego, Ostrobramska, Rondo Wiatraczna, Mińska, Dworzec Wschodni. Dobudowane ma być również odgałęzienie prowadzące do Stacji Techniczno – Postojowej na Koziej Górce.

Skorzystają mieszkańcy Pragi Południe

M3 to przedsięwzięcie kierowane do mieszkańców Pragi Południe, którzy dzięki niemu będą mogli dojechać do centrum w 17 minut. Rafał Trzaskowski przyznaje, że mimo, że stolica nie znajduje się w najlepszej sytuacji finansowej to zapewnienie mieszkańcom sprawnej komunikacji jest jego najważniejszym zadaniem.