Termin składania wniosków o dofinansowanie instalacji odnawialnych źródeł energii w Warszawie dobiega końca

Termin składania wniosków o dofinansowanie instalacji odnawialnych źródeł energii w Warszawie dobiega końca

Proces przyjmowania wniosków dotyczących dotacji na montaż systemów odnawialnych źródeł energii (OZE) w stolicy Polski, Warszawie, zbliża się do końca. Mieszkańcy miasta dysponują jeszcze jednym tygodniem na zgłoszenie swojej potrzeby wsparcia finansowego ze strony lokalnego samorządu do tego celu. Termin składania dokumentów upływa 30 kwietnia.

W bieżącym roku budżet miasta zarezerwował na dopłaty do OZE rekordową sumę 19 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą od momentu wprowadzenia tego programu. W celu pełnego wykorzystania dostępnych funduszy oraz motywowania obywateli do korzystania z możliwości otrzymania dotacji, urząd miasta zorganizował już drugi nabór wniosków, który zakończy się następne wtorek – 30 kwietnia. Każdy ubiegający się o wsparcie może potencjalnie otrzymać nawet 40 tysięcy złotych.

Dotyczące aplikacji aspekty formalne

O przyznanie dotacji mogą ubiegać się nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie czy fundacje. Dofinansowanie jest dostępne na zainstalowanie pomp ciepła, kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych. Maksymalna kwota wsparcia to od 15 do 40 tysięcy złotych i zależy od rodzaju wybranej technologii.

W celu złożenia wniosku o dotację, wypełniony formularz należy dostarczyć do Wydziału Obsługi Mieszkańców dowolnego Urzędu Dzielnicy lub przesłać pocztą do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej (Aleje Jerozolimskie 44; 00-024 Warszawa). Data wpływu wniosku do Urzędu m.st. Warszawy będzie uznawana za datę jego złożenia.

Ważne jest jednak pamiętać o dwóch kwestiach – nieruchomość, którą planuje się ogrzewać przy pomocy odnawialnych źródeł energii, nie może być już ogrzewana paliwem stałym bądź olejem opałowym. Poza tym, nie można rozpocząć inwestycji przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji.