Oszustwo na kwotę 182 600 złotych – zatrzymany 21-letni mężczyzna

Oszustwo na kwotę 182 600 złotych – zatrzymany 21-letni mężczyzna

Na terytorium Ochoty, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu działający przy Komendzie Rejonowej, doprowadzili do aresztowania młodego mężczyzny. Podejrzanego, 21-letniego oszusta, obciąża zarzut oszustwa, które legło u podstaw strat w wysokości 182 600 złotych.

Dzięki niezwykle cierpliwej, dokładnej pracy operacyjnej, funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zdołali nakreślić portret podejrzanego, 21-letniego mężczyzny. Osoba ta, posługując się fałszywym tożsamościom prokuratora i funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, manipulowała innymi ludźmi w celu wyłudzenia informacji mogących posłużyć do popełnienia przestępstwa. Działalność oszusta zaowocowała stratami wynoszącymi blisko 183 000 złotych.

Aktualności o miejscu pobytu 21-latka były dla policjantów sygnałem do natychmiastowego działania. W momencie, gdy funkcjonariusze pojawili się pod drzwiami jednego z mieszkań na warszawskim Targówku, okazało się, że mężczyzna jeszcze śpi. Zaskoczony oszust został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące oszustwa.

Zebrany materiał dowodowy przekonał Sąd do uwzględnienia wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota o tymczasowy areszt dla podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przebieg śledztwa w tej sprawie jest ściśle nadzorowany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota.