Szybka i profesjonalna interwencja policjantów ratuje zdrowie kobiety

Szybka i profesjonalna interwencja policjantów ratuje zdrowie kobiety

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji udzielili pomocy kobiecie, która pilnie potrzebowała wsparcia medycznego. W czasie pełnienia swojej służby, spotkali kobietę w sytuacji kryzysowej i dzięki ich natychmiastowej reakcji, została ona szybko przekazana pod opiekę medyczną w szpitalu.

Zdarzenie miało miejsce 31 maja br., około godziny 12:10 na warszawskiej ulicy Słomińskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego. Kobieta podeszła do patrolującej okolicę załogi motocyklowej, błagając o pomoc związana z jej stanem zdrowia. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, zapewniając kobiecie asystę w drodze do najbliższej placówki szpitalnej, gdzie mogła otrzymać odpowiednią pomoc medyczną.

St. sierż. Justyna Czubacka oraz sierż. szt. Michał Stando są funkcjonariuszami, którzy na co dzień pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w stolicy kraju. Wyróżnili się oni błyskawiczną reakcją i profesjonalizmem, co przyczyniło się do uratowania zdrowia, a być może życia tej kobiety. Ich postawa zasługuje na szczególne uznanie i podkreśla wagę ich pracy.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy natychmiastowa pomoc drugiej osobie będzie niezbędna. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło Policji, ale także codzienne działania, które podejmują jej funkcjonariusze. Szczególnie w sytuacjach ekstremalnych, jak ta, potrzeba zarówno odwagi jak i profesjonalnego przygotowania, co potwierdziła ta interwencja.