Wielki Test Wiedzy o Warszawie powraca w roku 2024, rozpoczynają się zapisy

Wielki Test Wiedzy o Warszawie powraca w roku 2024, rozpoczynają się zapisy

Święto miasta stołecznego Warszawy stanowi idealną okazję do ogłoszenia, iż kolejna, już trzecia edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie zaplanowana jest na dzień 22 czerwca 2024 roku. Cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenie, organizowane przez urząd miejski, Gazetę Wyborczą oraz Muzeum Warszawy, rozpoczęło już etap przyjmowania zgłoszeń – warto dodać, że liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy będą mieli szansę rywalizować o atrakcyjne nagrody pieniężne.

W poprzedniej edycji quizu padały pytania dotyczące tak różnorodnych tematów jak liczba mieszkańców Warszawy sprzed II wojny światowej, patron Warszawy Centralnej czy lokalizacja kręcenia „Filmu balkonowego”. Wtedy to zwycięzcą okazał się Mateusz Glinka, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczne pytania są związane z historią stolicy, ale nie tylko – poruszają tematykę aktualnego życia miasta. Pytania zostały opracowane przez dziennikarzy Gazety Wyborczej Warszawa oraz varsavianistów z Muzeum Warszawy.

Test odbędzie się 22 czerwca o godzinie 11:00 w Lapidarium Muzeum Warszawy znajdującym się na Rynku Starego Miasta 28. Zapisy zgłoszeń potrwają do 19 czerwca, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decydujący będzie moment zgłoszenia. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem specjalnego formularza.

Wielki Test Wiedzy o Warszawie jest skierowany głównie do osób zafascynowanych miastem, jego historią oraz codziennym życiem. Uczestnicy powinni posiadać wiedzę nie tylko historyczną, ale także na temat kultury i sportu stołecznego. Każdy uczestnik będzie musiał udzielić odpowiedzi na 45 pytań zamkniętych w ciągu 45 minut. Na najlepszych czekają nagrody finansowe: pierwsze miejsce umożliwia zdobycie 2 tys. zł, drugie – 1,5 tys. zł, a trzecie – 1 tys. zł.

Wszyscy uczestnicy testu będą mogli bezpłatnie zwiedzić Muzeum Warszawy. Poprzednie edycje wydarzenia miały miejsce w latach 2018 i 2019. W ubiegłym roku urząd miasta postanowił odnowić tę formę rozrywki dla miłośników stolicy. Organizatorem jest Gazeta Wyborcza Warszawa, głównym partnerem m.st. Warszawa, a partnerem wydarzenia Muzeum Warszawy.