Świętowanie Dnia Dziecka z udziałem policjantów w Otwocku: piknik pełen atrakcji i edukacji

Świętowanie Dnia Dziecka z udziałem policjantów w Otwocku: piknik pełen atrakcji i edukacji

Podczas corocznego świętowania Dnia Dziecka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Otwocku w sposób aktywny uczestniczą w organizowanym pikniku. Policjanci przygotowali na swoim stanowisku profilaktycznym szereg emocjonujących atrakcji skierowanych do najmłodszych, jak również młodzieży. Pokazano między innymi nowoczesny radiowóz policyjny zaprojektowany specjalnie do zadania patrolowania dróg, motocykl policyjny oraz walizkę zawierającą narzędzia wykorzystywane przez technika kryminalistycznego. Stoisko profilaktyczne było miejscem, gdzie dzieci i młodzież mogły sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie poprzez quiz oraz sprawdzić się w roli funkcjonariusza policyjnego zabezpieczającego miejsce zdarzenia i ślady.

Stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Otwocku jest stałym elementem pikników z okazji Dnia Dziecka. W tym roku, oficer odpowiedzialny za profilaktykę, zorganizowała dla dzieci quiz na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Nagrodami były słodycze i balony. Dodatkowym punktem programu była prezentacja zestawu znaków drogowych, które używane były do sprawdzania wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa drogowego. Policjanci pokazali również radiowóz używany w przypadku wypadków drogowych i opowiedzieli o istotności bezpieczeństwa na drodze oraz o pracy w policji.

Policyjny motocykl wywołał największe emocje wśród młodych uczestników pikniku. Każde z dzieci miało okazję poczuć się jak prawdziwy policjant, wsiadając na motocykl. Duża część prezentowanych atrakcji skupiała się na pracy policjanta. Uczestnicy mogli zapoznać się z zawartością walizki technika kryminalistyki i dowiedzieć się więcej o takich zagadnieniach jak traseologia, mechanoskopia czy daktyloskopia. Dzieci miały również możliwość wykonania odbitek swoich linii papilarnych i zrozumienia procesu zabezpieczania takich śladów przez policję.

Policjanci podczas pikniku promowali zawód policjanta i informowali uczestników o nowej klasie mundurowo-policyjnej o kierunku technik informatyk, innowacji policyjnej- kryminalistyka z elementami cyberbezpieczeństwa w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Otwocku.