Mieszkaniec Otwocka mimo trzech zakazów prowadzenia pojazdów i skrajnego upojenia alkoholowego, ponownie złapany za kierownicą
51-letni mężczyzna z Otwocka, mimo posiadania aż trzech zakazów prowadzenia pojazdów, w tym jednego dożywotniego, oraz pomimo swojego silnie zaawansowanego stanu upojenia alkoholowego, postanowił wsiąść do samochodu i ruszyć w drogę. Niemniej jednak, niepotrzebne ryzyko i narażenie innych na niebezpieczeństwo zostanie mu teraz surowo rozliczone. To dzięki czujności funkcjonariuszy z otwockiego Wydziału Ruchu Drogowego udało się powstrzymać tego skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę. Obecnie nad sprawą czuwa Prokuratura Rejonowa w Otwocku, która podjęła decyzję o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
Podczas nocnej służby, patrole z Wydziału Ruchu Drogowego w Otwocku patrolowały centrum miasta. Na ulicy Świderskiej funkcjonariusze zauważyli nietypowe zachowanie kierowcy Fiata. Styl jazdy sugerował, że może on być pod wpływem alkoholu. Zatrzymanie mężczyzny do kontroli drogowej tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Już w momencie, kiedy mężczyzna otworzył szybę, policjanci zorientowali się, że jest on nietrzeźwy. Na stanowisku badawczym 51-latek wydmuchał aż ponad 2,5 promila alkoholu.
Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym jeden dożywotni. W efekcie mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy.
Kiedy stan upojenia alkoholowego mężczyzny ustał, postawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązywania prawomocnych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przyznał się do winy i teraz czeka go surowa kara – nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku, która podjęła decyzję o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem.
Przypominamy – nie prowadź po spożyciu alkoholu! Nawet niewielka ilość spożytego alkoholu lub innych środków psychoaktywnych może negatywnie wpływać na koncentrację kierowcy, zwiększając w ten sposób ryzyko wypadku. Prowadzenie po alkoholu może prowadzić do problemów z koordynacją ruchową, opóźnieniem reakcji, a nawet złudzeń i utratą kontaktu z rzeczywistością.