Smutek na praskim osiedlu: mężczyzna nie przeżył potrącenia przez tramwaj w okolicach Alei Waszyngtona

Smutek na praskim osiedlu: mężczyzna nie przeżył potrącenia przez tramwaj w okolicach Alei Waszyngtona

Porażająca tragedia zdarzyła się na Pradze-Południe, w stolicy Polski. Na jednym z najważniejszych ciągów komunikacyjnych warszawskiego Praga-Południa, przy alei Waszyngtona, doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez tramwaj. Wszystko wskazuje na to, że motorniczy, którym kierował pojazdem, nie zdawał sobie sprawy z tego co się wydarzyło i kontynuował swoją jazdę.

Alarm o tragicznym incydencie wpłynął do służb ratunkowych w czwartek, dokładnie o 16:45. Jak podaje przedstawiciel lokalnej policji, Robert Zaręba, nieszczęsny wypadek zdarzył się niedaleko skrzyżowania alei Waszyngtona z ulicą Grenadierów. To tam mężczyzna stracił swoje życie.

Na miejsce dramatu natychmiast ruszyły służby ratunkowe, w tym straż pożarna i policja. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu wyjaśnienie przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Motorniczy, który kierował tramwajem, nie zauważył momentu potrącenia i odjechał z miejsca wypadku. Dopiero na Moście Poniatowskiego służby ratunkowe zdołały zatrzymać pojazd.

W konsekwencji tego smutnego zdarzenia, ruch tramwajowy na liniach numer 9 i 24 został zakłócony. Jak podaje Warszawski Transport Publiczny: „Linie 9 i 24 kierunek Centrum zostały skierowane na trasy objazdowe ulicami: Grochowska – al. Zieleniecka – al. Księcia Poniatowskiego”. Dla pasażerów korzystających z odcinka Wiatraczna – Rondo Waszyngtona zalecane jest skorzystanie z autobusowej linii 521, natomiast na odcinku Kinowa – Rondo Waszyngtona dodatkowo z linii 158.