Przeszukiwanie hotelowego pokoju w Warszawie prowadzi do aresztowania i odkrycia 300 gramów narkotyków

Przeszukiwanie hotelowego pokoju w Warszawie prowadzi do aresztowania i odkrycia 300 gramów narkotyków

Warszawska policja z oddziału komisariatu Białołęka podjęła interwencję w hotelu, na skutek zgłoszenia o awanturze. W wyniku tego zdarzenia, dwie osoby, 25-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta, zostały zatrzymane. W ich posiadaniu odnaleziono niemal 300 gramów substancji odurzających oraz środków psychotropowych. Młodszy z podejrzanych odpowiadał na pytania śledczych w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie na wniosek prokuratora zarządzono jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Sygnalizacja konfliktu w jednym z pokoi hotelowych naprowadziła funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego na trop przestępstwa. Chaos panujący w pokojach oraz wyraźny zapach marihuany skierowały uwagę mundurowych na możliwość nielegalnej działalności. Dwoje zidentyfikowanych uczestników awantury, wyraźnie zdenerwowani, próbowali tłumaczyć powód swojego konfliktu.

Podczas przeszukania pokoju, funkcjonariusze natrafili na dwie torby pełne różnych substancji zapakowanych w przezroczyste torebki oraz dwie wagi elektroniczne. Na sąsiednim balkonie znaleźli dodatkowy plecak zawierający kolejne torebki i pojemniki z substancjami.

Zarówno 25-latek jak i jego rok starsza znajoma zostali zatrzymani do wyjaśnień. Wszystkie substancje odnalezione w hotelowym pokoju zostały przewiezione do komisariatu na dalszą analizę.

26-letnia kobieta została przesłuchana przez śledczych z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Zbierany materiał dowodowy doprowadził do otwarcia śledztwa w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie 25-latek stawił się na przesłuchanie. Zarzucono mu posiadanie dużej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratora, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, a grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.