Sezon nocnych jazd na rolkach i wrotkach w Warszawie rusza 20 kwietnia

Sezon nocnych jazd na rolkach i wrotkach w Warszawie rusza 20 kwietnia

Warszawa wkrótce znów zapełni się rolkarzami i wrotkarzami, którzy rozpoczną sezon wieczornych przejazdów po mieście. Pierwsze spotkanie fanów jazdy na rolkach i wrotkach, zwane Nightskating Warszawa, zaplanowane jest na sobotę 20 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się przy pomniku Mikołaja Kopernika, skąd uczestnicy wyruszą na trasę przebiegającą przez różne dzielnice miasta – Śródmieście, Mokotów, Ochotę i Wolę.

Organizatorzy cyklu Nightskating Warszawa są już w pełni przygotowani do kolejnego sezonu. W tym roku zaplanowano osiem wieczorno-nocnych jazd od kwietnia do września. Pierwszy marsz rolkarzy i wrotkarzy odbędzie się na osiemnastokilometrowej trasie, choć łatwej do pokonania – płaskiej i bez poważniejszych przeszkód.

Jak zwykle, uczestnicy spotkają się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Trakcie Królewskim. Zbiórka entuzjastów rolek i wrotek rozpocznie się około godziny 19:30, a start zaplanowano na 20:30. Trasa przejazdu obejmuje ulice Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, place Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, rondo Dmowskiego, plac Konstytucji, Waryńskiego, rondo Jazdy Polskiej, Puławską, Woronicza, aleję Niepodległości, Wawelską, Grójecką plac Narutowicza i Zawiszy, Towarową, Okopową, rondo Kercelak, aleję „Solidarności”, plac Bankowy, Marszałkowską, Królewską, plac Piłsudskiego oraz Tokarzewskiego-Karaszewicza do Krakowskiego Przedmieścia.

Organizatorzy upewnią się, że przejazd będzie bezpieczny i zabezpieczony przez policję. Funkcjonariusze mogą tymczasowo wstrzymać ruch drogowy na skrzyżowaniach i drogach, którymi będzie poruszać się grupa rolkarzy. Szersze informacje na temat Nightskating Warszawa można znaleźć na stronie wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook.