57-latek z Białołęki skazany na 3 miesiące aresztu za posiadanie znaczącej ilości narkotyków

57-latek z Białołęki skazany na 3 miesiące aresztu za posiadanie znaczącej ilości narkotyków

57-letni obywatel dzielnicy Białołęki został niedawno osadzony w areszcie na okres trzech miesięcy, po tym jak został zatrzymany przez funkcjonariuszy komisariatu znajdującego się przy ulicy Myśliborskiej. Podczas przeprowadzonej rewizji w jego miejscu zamieszkania, śledczy natknęli się na substancje odurzające takie jak marihuana, klefedron i kokaina. Wszystkie te materiały, razem z gotówką zarówno lokalną jak i zagraniczną, zostały zabezpieczone. Prokurator prowadzący sprawę postawił mężczyźnie zarzut posiadania dużej ilości nielegalnych substancji odurzających. Grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na udostępnionym zdjęciu widoczne są telefony, pieniądze oraz różnego rodzaju substancje rozłożone na ciemnym blacie stołu.

Niespodziankową kontrolę przeprowadzoną przez funkcjonariuszy z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej na pewno mieszkaniec Białołęki nie przewidział. Dotychczasowe ustalenia wykazały, że mężczyzna ten, który już wcześniej był zatrzymany w sprawach związanych z narkotykami, posiadał w domu nielegalne substancje. Na miejscu, po przyjeździe mężczyzny do domu, policja przeprowadziła kontrolę. Mała ilość białego proszku znalezionego przy nim była tylko początkiem dalszego śledztwa. Po zatrzymaniu mężczyzny, przeszukano jego mieszkanie.

W czasie przeszukania, funkcjonariusze natrafili na trzy plastikowe torebki zawierające biały proszek, susz oraz kilkanaście srebrnych zawiniątek, które również zawierały biały proszek. Zabezpieczono także elektroniczną wagę oraz gotówkę w polskiej i obcej walucie.

Na miejsce wezwano przewodnika z psem policyjnym specjalizującym się w wyszukiwaniu zapachów narkotyków. Po tych czynnościach, 57-latek został przetransportowany do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Wszystkie substancje znalezione w jego mieszkaniu zostały wysłane do laboratorium, gdzie dokonano ich analizy pod kątem składu i wagi.

Kiedy 57-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ przez funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, został przesłuchany. Prokurator prowadzący śledztwo obarczył go zarzutem posiadania znaczącej ilości substancji odurzających w postaci marihuany, kokainy i klefedronu, działając w recydywie. Złożono również wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 57-latka na okres trzy miesięcy.

Wniosek ten został przyjęty przez sąd. Teraz 57-latek musi spędzić w areszcie trzy miesiące.