Prace budowlane przy drodze S7 zatrzymują tramwaje na ulicy Kocmyrzowskiej przez dwa tygodnie

Prace budowlane przy drodze S7 zatrzymują tramwaje na ulicy Kocmyrzowskiej przez dwa tygodnie

W wyniku prac konstrukcyjnych związanych z nowym układem torów w rejonie węzła drogi S7, ulica Kocmyrzowska w Krakowie będzie bez tramwajów od 22 kwietnia do 5 maja. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie poinformował, że ruch tramwajowy zostanie zawieszony na tym odcinku, a trasy linii nr 1 i 5 zostaną przekierowane na pętlę przy rondzie Hipokratesa.

Podczas tego okresu, linia tramwajowa numer 1 będzie jeździć trasą objazdową przebiegającą przez „Cichy Kącik”, rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, aleję Andersa, ulicę Broniewskiego i kończąc trasę na „Rondzie Hipokratesa”. Taka sama trasa objazdowa zostanie również wprowadzona dla linii nr 5, startującej z „Krowodrzy Górki”.

Dodatkowo, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Linia autobusowa numer 701 będzie kontynuować kursowanie bez zmian na trasie między „Czyżynami Dworcem” a „Wzgórzami Krzesławickimi”.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przypomina również o zasadach obowiązujących podczas tej przerwy. Bilety okresowe będą ważne na wszystkich dotychczasowych i zmienionych trasach. Wykupione bilety na linie tramwajowe nr 1 i 5 będą honorowane na linii autobusowej 122 i 422 między „Wzgórzami Krzesławickimi” a „Rondem Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego”, na liniach autobusowych 142 i 442 na odcinku między „Os. Na Stoku Szkoła” a „Zajezdnią Nowa Huta”, na linii 149 między „Wzgórzami Krzesławickimi” a „Wańkowiczem”, oraz na liniach autobusowych numer 202, 212, 222, 232 i 262 między „Wzgórzami Krzesławickimi” a „Czyżynami Dworcem”. Bilety te będą także ważne na całej trasie linii autobusowych numer 701 i 752.