Rozlicz PIT w Warszawie

Rozlicz PIT w Warszawie

Nowy rok to nie tylko wejście w nowy czas, ale także rozliczenia z zeszłorocznych poczynań. I to zarówno te mniej, jak i bardziej lubiane rozrachunki. Do kwietnia 2023 każdy z mieszkańców ma obowiązek rozliczyć się z zeznań podatkowych za rok ubiegły. Miasto Warszawa rusza z konkursem, który zachęca mieszkańców do rozliczanie PIT w Warszawie.

Dlaczego to takie ważne?

Okazuje się, że rozliczanie PIT w Warszawie jest ważne, ponieważ środki z tych podatków pomagają rozwijać miasto. Nowe szkoły, autobusy, wsparcie dla rodzin i potrzebujących, to tylko niektóre z zadań, na które można przeznaczyć te fundusze.

Jak można się rozliczyć?

W tym roku, miasto zachęca swoich mieszkańców do rozliczania się w stolicy poprzez loterię „Płać PIT w Warszawie”, w której można wygrać samochód hybrydowy, rower elektryczny czy smartwatch. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy wskazać Warszawę jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2022 rok i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej miasta. Pomimo, że mieszka w Warszawie ponad 2 miliony osób, tylko niecałe 1,5 milionów z nich rozlicza swój PIT w stolicy. To brakujące wpływy z podatków pozwoliłyby na realizację kolejnych inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców.