Uroczyste zakończenie 7. edycji kampanii Rowerowy Maj nadchodzi

Uroczyste zakończenie 7. edycji kampanii Rowerowy Maj nadchodzi

Zbliża się finał kampanii promującej aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, „Rowerowy Maj”, choć nie odbywa się on dokładnie w miesiącu maj. Uroczyste zakończenie tej kampanii odbędzie się już najbliższą niedzielę, kiedy to pokażą swoje umiejętności najmłodsi. Planowane są występy artystyczne, wspólny przejazd rowerowy po stolicy oraz wiele innych atrakcji dla uczestników, które odbędą się w Parku Bródnowskim.

Uroczystości rozpoczną się 16 czerwca o godzinie 11:30 pod Stadionem Narodowym (Brama nr 2). Uczestnicy będą mieli okazję do udziału we wspólnym, pełnym energii przejeździe rowerowym po Warszawie, którego start zaplanowany jest na godzinę 12:00 z Ronda Waszyngtona. Trasa liczy około 10 kilometrów i prowadzi przez kilka ulic Warszawy aż do Parku Bródnowskiego. W każdej chwili można dołączyć do przejazdu, niezależnie od etapu trasy.

Piknik zacznie się o godzinie 13:00 w Parku Bródnowskim. Uczestnicy, którzy dotrą tam rowerem, będą mogli zdobyć dodatkową nagrodę – naklejkę do dzienniczka rowerowego. Na pikniku nie zabraknie atrakcji – wystąpienia taneczne, pokazy talentów młodzieży oraz nagrody dla najaktywniejszych klas i grup przedszkolnych, które wzięły udział w kampanii Rowerowy Maj. Wystąpią również laureaci konkursu informatycznego na animację poklatkową „Rowerowy Maj zmienia Warszawę”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16.

Podczas pikniku będzie można skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zorganizowane zostaną interaktywne gry terenowe, warsztaty ekologiczne, rowerowy tor przeszkód i wiele innych. Ponadto uczestnicy będą mieli szansę wygrać rower od firmy woom w konkursie organizowanym na pikniku. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na godzinę 17:00.

W tym roku kampania Rowerowy Maj cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział aż 501 placówek z Warszawy, w tym 272 przedszkola i 229 szkół podstawowych. Łącznie uczestniczyło w niej 111 771 aktywnych uczestników, którzy zrealizowali aż 2 535 556 przejazdów. W maju aż 49% wszystkich możliwych podróży do warszawskich szkół i przedszkoli biorących udział w akcji zostało zrealizowanych aktywnie. Był to rekordowy Rowerowy Maj.

Kampania Rowerowy Maj zakończyła się sukcesem dla wielu szkół i przedszkoli. Zwycięzcy otrzymają nagrody grupowe – uczniowie pójdą na wycieczkę z Manufakturą Przygody, natomiast przedszkolaki na wyprawę do Sadów Klemensa. Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że przyszłoroczna edycja przyniesie jeszcze więcej radości i aktywności.