Przygotowania do wizyty Joe Bidena

Przygotowania do wizyty Joe Bidena

Przed Zamkiem Królewskim trwają przygotowania do wtorkowego przemówienia prezydenta USA Joe Bidena. Miejsce przemówienia jest niemal gotowe, zamontowano oświetlenie i głośniki. Na teren ogrodów już nie można wejść. Jak trwają przygotowania?

Odwiedziny prezydenta USA

Wtorkowe przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena, odbędzie się w Arkadach Kubickiego o godzinie 17.30. Prace przygotowawcze trwają intensywnie. Chociaż można spokojnie spacerować po chodnikach i korzystać ze ścieżki rowerowej, na teren samych ogrodów już nie można wejść. Turyści zatrzymują się przy bramie, aby zrobić sobie zdjęcia. Ekipy techniczne krok po kroku montują wszystko, co będzie potrzebne podczas wydarzenia. W okolicy wejścia ustawione są rusztowania pod dwa telebimy, chociaż same ekranów jeszcze nie ma. Na Zamku Królewskim widoczne są biało-czerwone flagi, a także barwy ukraińskie i żółto-niebieskie.

Przemówienie na arkadach Kubackiego

Arkady Kubickiego to symboliczne miejsce przemówienia, które zostało wzniesione w latach 1818-1827 na podstawie projektu architekta epoki klasycyzmu Jakuba Kubickiego. Arkady połączyły ogrody zamkowe górny i dolny. Mimo zniszczeń Zamku Królewskiego w czasie drugiej wojny światowej, same Arkady Kubickiego przetrwały. Obecnie znajduje się tam zaplecze techniczne. Bramki na teren ogrodów będą otwarte w dniu wydarzenia od godziny 14.00, ale nie będzie można zabrać parasola, dużych toreb ani plecaków, transparentów ani flag.