Niezwykłe odkrycie w mieszkaniu młodych warszawiaków – narkotyki i grzyby halucynogenne

Niezwykłe odkrycie w mieszkaniu młodych warszawiaków – narkotyki i grzyby halucynogenne

Podczas rutynowej interwencji, detektywi z dzielnicy Bielany w Warszawie zatrzymali dwójkę 21-latków, którzy w swoim mieszkaniu przechowywali substancje narkotyczne. Mężczyzna i kobieta zostali przewiezieni do Komendy Policji znajdującej się na ulicy Żeromskiego, a znalezione przez policjantów narkotyki zostały odpowiednio zabezpieczone. Jeżeli zostaną uznani za winnych posiadania tych substancji, mogą spędzić nawet do 3 lat w więzieniu.

Kiedy detektywi bielańscy około godziny 15:00 przystąpili do interwencji, zauważyli młodzieńca poruszającego się wzdłuż ulicy Goldoniego. Jak się później okazało, 21-letni mężczyzna w swoim domu, dokładniej w prywatnym pokoju przechowywał marihuanę.

Podczas dalszego przeszukania mieszkania funkcjonariusze natknęli się na kolejną niespodziankę. W pokoju należącym do współlokatorki młodego mężczyzny odnaleźli słoik wypełniony grzybami o właściwościach halucynogennych.

21-letnia kobieta oraz jej męski odpowiednik zostali aresztowani. Policjanci zabezpieczyli znalezione narkotyki i grzyby, a następnie przetransportowali dwoje młodych ludzi do komendy na Żeromskiego.

Ta para współmieszkańców musiała już stawić czoła zarzutom dotyczącym posiadania narkotyków. Maksymalna kara za ten czyn to 3 lata pozbawienia wolności.

Sprawa jest obecnie prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz.