Przerwa w ruchu pociągów na linii metra M1 podczas weekendu

Przerwa w ruchu pociągów na linii metra M1 podczas weekendu

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w weekend 21 i 22 października pasażerowie mogą spodziewać się zmian w funkcjonowaniu linii metra M1. Z powodu prac modernizacyjnych ruch pociągów zostanie ograniczony na odcinku między stacjami Młociny a Politechnika.

Pociągi linii M1 nie będą kursowały na trasie od Kabat do Politechniki od sobotniego poranka 21 października aż do zakończenia kursowania w niedzielę 22 października. Oznacza to, że pasażerowie będą musieli skorzystać z innych środków transportu na tym odcinku.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest modernizacja podstacji trakcyjno-energetycznych, które zasilają infrastrukturę metra. Prace te są cyklicznie przeprowadzane przez Zarząd Transportu Miejskiego i Metro Warszawskie – wcześniej poddano modernizacji stacje: Imielin (2020), Ursynów (2021) oraz Kabaty (2022). Obecnie prace dotyczą stacji Wilanowska. Modernizacja wymaga jednak czasowego wyłączenia napięcia, co skutkuje koniecznością przerwania ruchu pociągów.

W związku z tym, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi autobusową linię zastępczą ZM1 oraz tramwajową 74. Autobusy będą kursowały od placu Konstytucji do Kabat do późnego wieczoru, by umożliwić przesiadkę pasażerom korzystającym z późnowieczornych kursów metra. Rozkład jazdy przewiduje start autobusów około godziny 5 rano, a zakończenie – w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 3, natomiast w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 1. Autobusy mają wyjeżdżać co około 4 minuty (w sobotę między godziną 9 a 17) lub co 5 minut (w niedzielę między godziną 10 a 18).