Komplikacje w podróży: huraganowy wiatr na Islandii powoduje odwołanie lotów

Komplikacje w podróży: huraganowy wiatr na Islandii powoduje odwołanie lotów

Pogoda na Islandii spowodowała masowe odwołania lotów, prawdopodobnie z powodu silnego wiatru o sile huraganu, który dotarł na wyspę z rejonu Wysp Brytyjskich. Tym samym, pasażerowie planujący podróż do Warszawy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia, zmuszeni do pozostania na lotnisku w Keflaviku.

Obsługa lotniska zaczęła wysyłać wiadomości SMS oraz e-maile do pasażerów z informacją, że pierwotny plan lotu, zakładający start o 00:15, został przesunięty o pełnych 18 godzin. Przewidywano pojawienie się samolotu dopiero po godzinie 18 następnego dnia. Co jednak zdumiewające, pasażerowie zostali poinformowani, że odprawa odbędzie się zgodnie z początkowym planem. Tym samym osoby te były zobligowane do przeczekania na lotnisku ponad 18 godzin.

Informacje o odwołaniu lotu zostały wyświetlone na tablicy informacyjnej na lotnisku w Keflaviku i potwierdzone przez serwis Flightradar. Jednocześnie aplikacja linii lotniczych WizzAir sugeruje, że lot odbywa się zgodnie z planem i pasażerowie znajdują się już na pokładzie samolotu. Strona internetowa WizzAir zawiera z kolei informację o przesunięciu lotu z 19 na 20 października, zachowując tę samą godzinę wylotu. Na chwilę obecną, pasażerowie są zmuszeni do nieplanowanego przedłużenia pobytu na Islandii o dodatkowy dzień.