Przebudowa ulic Chmielnej i Brackiej w Warszawie: wybrano wykonawców, ale koszty przekraczają budżet

Przebudowa ulic Chmielnej i Brackiej w Warszawie: wybrano wykonawców, ale koszty przekraczają budżet

Zarząd Terenów Publicznych w Warszawie ogłosił decyzję o wyborze firm odpowiedzialnych za remont ulicy Chmielnej. Jednakże, stolica kraju będzie zmuszona do zwiększenia wydatków na ten projekt, ponieważ szacowany budżet okazał się niewystarczający. Miasto będzie zobligowane do dopłacenia kwoty przekraczającej milion złotych.

Na stronie Zarządu Terenów Publicznych pojawiła się informacja o rezultatach drugiego przetargu na renowację ulicy Chmielnej na fragmencie od Pasażu Wiecha do Nowego Światu. Ogłoszenie opublikowano w piątek, 15 września. W procedurze udział wzięły trzy firmy – te same, które wcześniej brały udział w anulowanym przetargu. Najbardziej atrakcyjną propozycję przedstawiło konsorcjum zawierające Balzola Polska i PHU Brukstar. Firmy te podejmą się renowacji promenady za sumę 21,6 miliona złotych. Oferty dwóch pozostałych podmiotów przewyższały 30 milionów złotych.

Dodatkowo, w sierpniu miasto wyłoniło firmę, która będzie odpowiedzialna za drugą część tego zamówienia, mianowicie przebudowę ulicy Brackiej na odcinku od Alej Jerozolimskich do Kruczej. Remont tej części powierzono firmie Adrog, którą kosztować będzie 4,6 miliona złotych.

Budżet, który miasto pierwotnie zarezerwowało na te dwa projekty to 20,5 milionów złotych na remont Chmielnej oraz 4,5 miliona złotych na renowację ulicy Brackiej. Oznacza to, że konieczne będzie dołożenie dodatkowego funduszu wynoszącego nieco ponad milion złotych.

W związku z problemami dotyczącymi wyboru wykonawcy, rozpoczęcie robót budowlanych uległo opóźnieniu w stosunku do pierwotnego planu. Zgodnie z nim wszystkie działania remontowe miały zostać zakończone najpóźniej do 31 maja 2024 roku.