Prace wykończeniowe na moście Dębnickim – konieczne dostosowania dla pieszych i rowerzystów

Prace wykończeniowe na moście Dębnickim – konieczne dostosowania dla pieszych i rowerzystów

W nadchodzącym tygodniu zaplanowano prace wykończeniowe na ścieżkach dla pieszych na moście Dębnickim. Rozpoczynając od 24 kwietnia, wystąpią niezbędne modyfikacje w zakresie organizacji ruchu dla pieszych oraz rowerzystów.

Odnowienie mostu Dębnickiego zakończyło się pod koniec listopada minionego roku. Ze względu na trudne warunki pogodowe panujące w tamtym momencie, wykonawcy zdecydowali się na zastosowanie tymczasowej powłoki z żywicy na chodnikach, aby chronić tę część konstrukcji przed potencjalnymi uszkodzeniami. Teraz, drogowcy przejdą do kolejnej fazy, która polega na położeniu ostatecznej nawierzchni.

Prace będą realizowane w dwóch fazach: Pierwsza faza rozpocznie się w środę, 24 kwietnia, kiedy to rozpoczną się prace na chodniku od strony Wawelu. Od około godziny 7:00 rano, piesi i rowerzyści nie będą mieli dostępu do tej części mostu. Ta faza prac potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Druga faza rozpocznie się w poniedziałek, 6 maja, kiedy to prace zostaną przeprowadzone na chodniku od strony Salwatora. Ta część mostu również zostanie zamknięta dla pieszych i rowerzystów. Ta etap prac potrwa do soboty, 11 maja.

Realizacja tych prac w planowanych terminach jest uzależniona od warunków pogodowych – wszelkie opady atmosferyczne mogą wpłynąć na ich przebieg.