Poważna awaria sieci energetycznej w Warszawie

Poważna awaria sieci energetycznej w Warszawie

W czwartek Polskę nawiedził silny wiatr, który powalał konary drzew, łamał gałęzie i zrywał linie energetyczne. W wielu miejscach w kraju trwały przerwy w dostawie prądu. Zarówno warszawiacy jak i mieszkańcy innych miejscowości doświadczyli skutków silnej wichury.  Przerwa w dostawie prądu wystąpiła u mieszkańców kilku ulic na Białołęce.

Osiemset interwencji straży pożarnej

Od prądu zostały odcięte ulice Kobiałka, Projektowa, Calineczki Mochtyńska oraz część Białołeki.  W sumie straż pożarna w czwartkowy wieczór była wzywana ponad 800 razy z powodu szkód wyrządzonych przez silny wiatr. Najwięcej interwencji odnotowano w Warszawie oraz w powiatach: legionowski i wołomińskim. Strażacy interweniowali także w powiatach: płockim, ostrołęckim, mińskim i ciechanowskim.

Wysłano Alerty dla dziewięciu województw

IMGW w czwartek wydało ostrzeżenia przed wichurami dla województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, lubuskie, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz podlaskiego. Najgorsze warunki panowały na północy kraju i Dolnym Śląsku. Porywy wiatru osiągały tam siłę nawet 100 km/h.