Poszukiwany Gruzin aresztowany na warszawskim lotnisku

Poszukiwany Gruzin aresztowany na warszawskim lotnisku

Na Lotnisku Chopina w Warszawie, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 32-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna ten był poszukiwany przez służby niemieckiej sprawiedliwości na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Przestępstwa, których dopuścił się obcokrajowiec, to kradzieże.

Informacje o tym incydencie przekazała rzecznik prasowy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, kapitan Dagmara Bielec. W rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdziła, że do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek. Gruzin podróżował samolotem z Kutaisi i został zatrzymany tuż po przylocie, podczas kontroli paszportowej na lotnisku.

Sprawa poszukiwanego obcokrajowca okazała się poważna, gdy podczas sprawdzenia danych osobowych w bazach poszukiwawczych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany do aresztowania i ewentualnej ekstradycji. Jak podkreśliła kapitan Bielec, była to decyzja wymiaru sprawiedliwości Niemiec, który wydał w tej sprawie Europejski Nakaz Aresztowania.

Rzeczniczka oddziału straży granicznej poinformowała również, że postanowieniem sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres siedmiu dni.