Pora rozbudować Muzeum Narodowe!

Pora rozbudować Muzeum Narodowe!

Rozbudowa Muzeum Narodowego w Warszawie to temat, o którym można było usłyszeć stosunkowo dużo. Niemniej jednak trzeba przyznać, że na słowach się kończyło. Być może niektórzy stracili wiarę w zmiany, ale zostawmy to – zmiany są jak najbardziej możliwe.

Co wiemy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że ogłoszono konkurs na rozbudowę Gmachu Głównego. Dobrze też zatrzymać się przy środkach – możemy mówić o wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warte odnotowania jest również to, że mamy do czynienia z bardzo ważną szansą – pierwszą od dziesięcioleci. Można też dodać, że mija 160 lat od powstania Muzeum Narodowego w Warszawie (jubileusze sprzyjają zmianom niezależnie od okoliczności).

Maksymalny koszt realizacji inwestycji ma nie przekraczać 72 mln zł brutto. Chodzi o stan wykończony wraz z zagospodarowaniem terenu bez wyposażenia. Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, warto wiedzieć, że w regulaminie znajduje się informacja, zgodnie z którą zaproponowane rozwiązania powinny mieścić się w zakładanym budżecie.

Informacje z Warszawy dostępne są także tutaj.