Nauczyciele nie są zadowoleni ze swojej pracy

Nauczyciele nie są zadowoleni ze swojej pracy

Praca nauczycieli jest bardzo ważna i co za tym idzie, przydałyby się wyższe wynagrodzenia. Potwierdzeniem tego jest pewna sonda.

Co dalej?

Uczciwie trzeba mówić o dramatycznej sytuacji. Niemniej jednak zacznijmy od początku.

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o badaniu, które odnosi się do różnych spraw. Mamy choćby powody, przez które rozpoczęło się pracę w szkole – można było usłyszeć o zainteresowaniu, predyspozycjach czy pracy z dziećmi (różne przyczyny). Warto też zatrzymać się przy satysfakcji z pracy – ponad połowa badanych nauczycieli stwierdziła, że nie jest zadowolona! Z jednej strony jest to straszne, a z drugiej mowa o czymś, co chyba nie powinno dziwić. Nie sposób też nie wspomnieć o najbardziej demotywującym aspekcie pracy – wskazano oczywiście na wynagrodzenia. Ktoś może powiedzieć, że pieniądze to nie wszystko, ale takie myślenie jest zbyt dużym uproszczeniem. Z czegoś trzeba żyć!

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, co będzie dalej? Pytanie na miejscu, ale trudno pokusić się o jakąś odpowiedź. Wiadomo tylko tyle, że trudno spodziewać się czegoś dobrego.