Podjęcie działań przez policjantów z Bielan w sprawie podejrzenia usiłowania zabójstwa i zacierania śladów

Podjęcie działań przez policjantów z Bielan w sprawie podejrzenia usiłowania zabójstwa i zacierania śladów

Na Bielanach, funkcjonariusze policji zorganizowali operację zatrzymania mężczyzny, który został podejrzany o próbę dokonania zamachu na życie. Dodatkowo, zatrzymano kobietę, która była podejrzana o działania mające na celu usunięcie śladów przestępstwa. W wyniku tego incydentu, wszczęto odpowiednie postępowanie śledcze. Sąd postanowił uwzględnić wniosek prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy, natomiast kobieta została poddana nadzorowi policyjnemu. W przypadku potwierdzenia się zarzutów, 40-letni mężczyzna może spodziewać się kary pozbawienia wolności nawet do końca życia, podczas gdy dla 40-letniej kobiety grozi kara do pięciu lat więzienia.

Strażnicy prawa z Bielan zostali powiadomieni o mężczyźnie rannym przed blokiem mieszkalnym przy ulicy Kluczowej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. W miejscu zdarzenia odnaleźli oni ofiarę ran kłutych. Poszkodowany został szybko przetransportowany do szpitala. Funkcjonariuszom udało się w bliskim sąsiedztwie miejsca zdarzenia zlokalizować mężczyznę, który, jak późniejsze ustalenia wykazały, zaatakował poszkodowanego za uwagę na temat zbyt głośnego zachowania. Podejrzany, obywatel Mołdawii, został zatrzymany i umieszczony w areszcie policyjnym.

Niezwłocznie do działania przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora dyżurnego zabezpieczyła miejsce zdarzenia i dokonała szczegółowych oględzin. Policjanci prowadzili równolegle przesłuchania świadków i analizowali napływające dane. W toku dalszych czynności okazało się, że była partnerka zatrzymanego 40-latka może mieć bezpośredni związek ze zdarzeniem. Jeszcze tego samego dnia kobieta została zatrzymana przez bielańską policję. W trakcie dalszych działań ujawniono i zabezpieczono nóż, który ukryła 40-latka, a którym prawdopodobnie były zadawane ciosy.

Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy z Bielan dowodowego materiału, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz, 40-letniemu obywatelowi Mołdawii postawiono zarzut usiłowania zabójstwa, a 40-letniej obywatelce Ukrainy zarzut za zacieranie śladów. Prokurator wysłał wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd zgodził się na jego realizację i wydał postanowienie o umieszczeniu podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Kobieta została objęta dozorem policyjnym. Jeśli zostaną udowodnione ich winy, mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a kobiecie kara do 5 lat więzienia.