Podejrzany pakiet odkryty na kolejowym moście w Tczewie prowadzi do wstrzymania ruchu pociągów

Podejrzany pakiet odkryty na kolejowym moście w Tczewie prowadzi do wstrzymania ruchu pociągów

Na jednym z mostów kolejowych w Tczewie odkryto podejrzany przedmiot, który mógł przypominać ładunek wybuchowy. Wydarzenie to spowodowało tymczasowe zatrzymanie ruchu pociągów na trasie Tczew-Szymankowo.

Młodsza aspirant Wioleta Maras-Dudyńska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Tczewie, poinformowała Polską Agencję Prasową, że około godziny 11, policjantka ze swojej jednostki razem z funkcjonariuszem Służby Ochrony Kolei zauważyła na moście w Tczewie niepokojący pakunek, który mógł być materiałem wybuchowym.

Na miejsce zdarzenia szybko skierowano patrol, którego zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa poprzez uniemożliwienie dostępu osobom trzecim. Na miejscu pojawiły się również jednostki straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego. Specjalistyczna grupa z Gdańska została wezwana do sprawdzenia zawartości znalezionego przedmiotu. Cały proces trwa i jest nadzorowany przez odpowiednie służby – wyjaśniła Maras-Dudyńska.

Po godzinie 13, Martyn Janduła, członek zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., poinformował w oficjalnym komunikacie, że z powodu interwencji służb na odcinku Tczew – Szymankowo, który jest częścią trasy łączącej Warszawę z Trójmiastem, ruch pociągów został czasowo wstrzymany. Dodał także, że przewoźnicy organizują dla pasażerów zastępczą komunikację autobusową i informują ich o zmianach za pośrednictwem obsługi pociągów oraz na stacjach i przystankach. Szczegółowe informacje są również udostępniane na stronie internetowej oraz w aplikacji Portal Pasażera – dodał Janduła.