Umowa podpisana: Remont Sali Kongresowej w Warszawie na finiszu po 7-letniej przerwie

Umowa podpisana: Remont Sali Kongresowej w Warszawie na finiszu po 7-letniej przerwie

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, wspólnie z przedstawicielami firmy Adamietz, odpowiedzialnej za odnowienie Sali Kongresowej, sfinalizowali umowę na dokończenie prac remontowych. Prace te zostały zawieszone przez poprzedniego wykonawcę ponad siedem lat temu. Planowane jest, że odnowienie obiektu zostanie zakończone w ciągu trzech najbliższych lat.

Kontrakt na finalizację remontu Sali Kongresowej, która znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki, wynosi 393 miliony złotych. Wykonawcą tego zadania będzie firma Adamietz. „Czekaliśmy wszyscy na ten moment z nieukrywanym entuzjazmem. Od 2014 roku Sala Kongresowa nie była dostępna dla publiczności” – wyznał Rafał Trzaskowski tuż przed podpisaniem umowy.

Prezydent kontynuował: „Niestety wszyscy jesteśmy świadomi skutków tej sytuacji, w tym gwałtownego wzrostu kosztów remontów tego rodzaju przy jednoczesnym trudnym stanie budżetu miasta. W końcu podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu dodatkowych funduszy na ten cel”. Prezydent Warszawy wyraził także optymizm co do przyszłości finansowej samorządów.

Trzaskowski wyraził nadzieję, że „opozycyjny rząd wypełni wszystkie swoje obietnice dotyczące samorządów, co daje nam powód do optymizmu. Stąd ta decyzja. Naprawdę pragniemy, aby Sala Kongresowa odzyskała swój dawną świetność”.

Prezydent stolicy zaznaczył, że „w 2026 roku planujemy zaprosić Państwa do odnowionej Sali Kongresowej, ponieważ wykonawca zapewnia, że jest gotowy rozpocząć prace już jutro”.