Podejrzany o posiadanie narkotyków i przemoc domową 36-latek z Serocka aresztowany przez policję

Podejrzany o posiadanie narkotyków i przemoc domową 36-latek z Serocka aresztowany przez policję

W Komisariacie Policji w Serocku doszło do zatrzymania 36-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o posiadanie środków odurzających oraz stosowanie przemocy wobec członków swojej rodziny. Narkotyki przekazała policji żona podejrzanego, która natrafiła na nie w garażu. Mężczyznę zdecydowano umieścić pod policyjnym dozorem na wniosek funkcjonariuszy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa.

W pewnym wtorkowym dniu, dyżurny w komisariacie w Serocku otrzymał zgłoszenie od kobiety, która podczas przeglądania pomieszczeń garażowych należących do jej męża, znalazła susz roślinny. Zgłaszająca, poczuła niepokój z powodu możliwości, że mogą to być narkotyki, postanowiła poinformować o sytuacji policjantów. Substancją przekazaną przez kobietę okazała się marihuana.

Podczas dalszego rozmawiania z funkcjonariuszami, kobieta wyznała, że jej mąż bardzo się zmienił. Od kilku tygodni atmosfera w ich domu stawała się coraz bardziej napięta, zdarzały się awantury. Mężczyzna obrażał swoją żonę i ich nastoletniego syna, wyrzucał ich z domu i groził im śmiercią. Przemoc ze strony mężczyzny była również fizyczna – szarpał i popychał swoją żonę, bił ją po twarzy i rękach.

Po wysłuchaniu relacji pokrzywdzonej kobiety, policjanci nie mieli wątpliwości, że sprawcę należy odizolować od rodziny. Jeszcze tego samego dnia 36-letni mężczyzna został aresztowany i umieszczony na policyjnym areszcie.

Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez śledczych, mężczyźnie zostały postawione zarzuty. 36-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za posiadanie narkotyków oraz stosowanie przemocy wobec swojej żony i pasierba. Policjanci wystąpili do prokuratora o objęcie mężczyzny nadzorem policyjnym, nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, aby zapewnić prawidłowy tok postępowania.

Mieszkaniec gminy Serock oskarżony o te przestępstwa, musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności. Nad całością prowadzonego postępowania czuwa Prokuratura Rejonowa w Legionowie.