Nowoczesna hala sportowa w budowie przy ul. Ciasnej – inwestycja na rzecz edukacji i zdrowia młodych mieszkańców

Nowoczesna hala sportowa w budowie przy ul. Ciasnej – inwestycja na rzecz edukacji i zdrowia młodych mieszkańców

W bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej usytuowanej przy ul. Ciasnej, powstaje nowoczesne centrum sportu. Inwestycja obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, profesjonalnej siłowni oraz sal dedykowanych dla gimnastyki korekcyjnej i integracji sensorycznej. W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję uczestniczył dzisiaj prezydent Rafał Trzaskowski.

Prezydent Trzaskowski akcentował, że podczas jego kadencji zrealizowano budowę 16 szkół, dokonując jednocześnie modernizacji wielu innych placówek. Szczególne znaczenie miała tutaj rozbudowa infrastruktury sportowej. Hala sportowa na terenie Śródmieścia to już czwarta tego typu inwestycja wykonana podczas obecnej kadencji prezydenta. Przekazał on również młodzieży halę sportową usytuowaną przy Liceum im. Hoffmanowej. W miejscu, gdzie kiedyś jako dziecko grał w piłkę, teraz wybudowana zostanie hala sportowa o powierzchni 3,5 tys. m kw.

W Szkoły Podstawowej nr 158, zlokalizowanej przy ul. Ciasnej 13, w ciągu roku uczy się około 550 uczniów. Ponad połowa z nich jest objęta programem sportowym. Placówka prowadzi klasy o profilu sportowym, w tym sekcje pływackie, siatkarskie oraz piłki nożnej, ale także klasy o kierunku ogólnym.

Prezydent Trzaskowski podkreślił, że szkoła osiąga znakomite sukcesy sportowe, wychowując mistrzów Polski w pływaniu i utrzymując wysoki poziom w siatkówce na szczeblu mazowieckim. Decyzję o budowie hali sportowej podjęto chcąc dalej rozwijać profil sportowy szkoły.

Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska, przewodnicząca Komisji Oświaty w Śródmieściu, zaznaczyła, że hala przy ul. Ciasnej to czwarta tego typu budowla powstająca ostatnio na terenie dzielnicy. Będzie ona wielosekcyjna i pozwoli na jednoczesne treningi aż pięciu klas. Zwiększy to liczbę godzin wychowania fizycznego w ciągu dnia oraz tygodnia, tworząc nowe możliwości uprawiania sportu szkolnego.

Planowany obiekt sportowy przy ul. Ciasnej będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki tej inwestycji, na którą przeznaczone zostanie blisko 25 mln zł, szkoła będzie mogła poszerzyć swój program sportowy o nowe formy aktywności. Hala powstaje na płycie o wymiarach 23,5 m x 47,4 m i osiągnie wysokość 8 m. Na terenie obiektu znajdą się hala sportowa, pokoje dla trenerów, siłownia oraz sale do gimnastyki korekcyjnej i integracji sensorycznej. Oddanie hali do użytku planowane jest na sierpień 2025 roku.

Inwestycja otrzymała 4 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Mazowsza w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.