Podejrzany o kradzież biletów na koncert na Woli grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

Podejrzany o kradzież biletów na koncert na Woli grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

W stolicy Polski, na Woli, mężczyzna został zidentyfikowany przez funkcjonariuszy wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości majątkowej jako potencjalny oszust. Zgodnie z wstępnymi doniesieniami, podejrzany przedstawiał na platformie online ofertę sprzedaży biletów na koncert. Po odebraniu zapłaty za te bilety, mężczyzna zniknął z radaru, a klient został bez zakupionych biletów. Teraz podejrzanemu za to przestępstwo grozi surowa kara – do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komendy wolskiej otrzymali raport od ofiary oszustwa, która szczegółowo opisała sytuację. Według informacji początkowych, pokrzywdzony zdecydował się nabyć bilety poprzez serwis internetowy. Ofiara przekazała sprzedawcy kwotę 1300 złotych za obiecane bilety, które miały do niego dotrzeć później.

Podczas oczekiwania na bilety, klient regularnie otrzymywał wiadomości informujące go o potrzebie cierpliwości. Początkowo, sprzedający utrzymywał, że doszło do niewielkiego wypadku i czeka na samochód zastępczy. Później, za każdym razem podawał inne powody opóźnienia, aż w końcu kontakt został zerwany.

Podjęcie działań przez wydział do walki z przestępczością majątkową doprowadziło do ustalenia i namierzenia mężczyzny. Po zebraniu dowodów, podejrzany usłyszał oficjalny zarzut oszustwa, co wiąże się z rygorem prawnym do 8 lat pozbawienia wolności.