Łowca rowerów z Grodziska Mazowieckiego wpada w ręce policji

Łowca rowerów z Grodziska Mazowieckiego wpada w ręce policji

Zaparcie i nieustająca determinacja, jaką odznaczały się służby policyjne w Grodzisku Mazowieckim, zaowocowały ustaleniem tożsamości podejrzanego w sprawie ciągu kradzieży rowerów. Mężczyzna, którego poszukiwali, został zatrzymany w stolicy Polski. 38-letniemu złodziejowi postawiono zarzuty dotyczące pięciu kradzieży jednośladów na terenie Grodziska Mazowieckiego, do których doszło w ciągu ostatniego miesiąca. W Warszawie również czekają go konsekwencje prawne za analogiczne przestępstwa. Za swoje działania może on narazić się na karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przytrzymanego przez policyjnego kryminalnego mężczyznę prowadzono korytarzem komendy
Mężczyzna jest eskortowany przez policjanta
Od kilku tygodni, funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego intensyfikowali swoje działania śledcze w sprawach zgłoszonych na terenie powiatu kradzieży rowerów. Ten sam mężczyzna pojawiał się jako główny podejrzany w kilku z tych incydentów. Gdy tylko jego tożsamość została ustalona, rozpoczęto jego poszukiwania. 38-letni podejrzany został przechwycony przez warszawską policję i przekazany do dyspozycji grodziskich służb.

Podczas dokładnie przeprowadzanych działań dochodzeniowych potwierdziło się, że zatrzymany mężczyzna od początku roku był zaangażowany w pięć kradzieży rowerów w Grodzisku Mazowieckim. Wszystkie jednoślady zostały skradzione ze stojaków rozmieszczonych w różnych lokalizacjach miasta. Mężczyźnie postawiono zarzuty dotyczące tych przestępstw, do których się przyznał. Policja ustaliła, że jest on również podejrzewany o podobne czyny w stolicy. Kradzież rowerów jest przestępstwem zagrożonym kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nad całością postępowania czuwa Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.