Państwa z zakazem wjazdu wg. nowego Rozporządzenia

Państwa z zakazem wjazdu wg. nowego Rozporządzenia

W pierwszej połowie roku mało kto mógł sobie pozwolić na zagraniczne wakacje. Większość państw była zamknięta dla turystów, a przemieszczanie się było możliwe, co najwyżej, na terenie własnego kraju. Wszystko zaczęło ulegać zmianie w czerwcu, gdy część państw otworzyła swoje granice dla przyjezdnych.

Wielu z nas, chcąc jeszcze skorzystać z wakacji, zaczęło planować zagraniczny wyjazd. Jednak sytuacja zmienia się z tygodnia na tydzień i cały czas rząd publikuje listy z nowymi krajami z zakazem wjazdu. Sprawdź do jakich państw nie możesz pojechać według najnowszego Rozporządzenia. Zacznie ono obowiązywać od początku września.

Gdzie nie można było podróżować do tej pory?

Według poprzedniego Rozporządzenia z 28 lipca, Polacy nie mogli podróżować do 44 krajów.  Większość z nich są to państwa spoza UE, m.in. Chiny, Rosja, Serbia, Singapur, ale również Hiszpania, Wielka Brytania czy Irlandia.

Do tych państw nie wjedziesz od 1 września

Od początku września listę państw, do których wstęp dla Polaków nie będzie zwiększono z 44 do 63. Należy do nich Albania, Belgia, Malta czy Rumunia. Do listy dopisana jest także Hiszpania, czyli kierunek, który jest bardzo popularny wśród polskich turystów. Nie wiadomo jeszcze co będzie z osobami, które bilet powrotny mają wykupiony na dzień po 1 września.