Bezmyślna kierująca z dzieckiem na pokładzie zatrzymana z 3 promilami alkoholu

Bezmyślna kierująca z dzieckiem na pokładzie zatrzymana z 3 promilami alkoholu

Ruch drogowy w Warce (województwo mazowieckie) był świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji. Kobieta w wieku 35 lat, mająca aż 3 promile alkoholu we krwi, została zatrzymana przez policję podczas kontroli drogowej. Co gorsza, w aucie, którym prowadziła, przewoziła 5-letnie dziecko. Maluch podróżował bez fotelika oraz niewpiętych pasów bezpieczeństwa. Jej czyn ma poważne konsekwencje prawne – ryzykuje karę pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz utratę prawa do kierowania pojazdami.

Informacje te potwierdziła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, nadkomisarz Agnieszka Wójcik. Oświadczyła, że ów nieodpowiedzialny czyn został dokonany w piątkowe przedpołudnie przez kierującą Volkswagenem. Policjanci wykonali kontrolę auta, w którym zauważyli, że nieodpowiednio przewożone jest dziecko. Siedziało ono bez fotelika i nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze poczuli u kobiety intensywny zapach alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że była ona nietrzeźwa. Miała aż blisko 3 promile alkoholu w organizmie – informuje rzecznik prasowy grójeckiej policji.

Policja odebrała kobiecie prawo jazdy i skierowała sprawę do sądu. Będzie ona musiała odpowiedzieć za jazdę pod wpływem alkoholu i niewłaściwe zabezpieczenie dziecka podczas jazdy. Kobieta stawi się przed obliczem prawa również za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za te wszystkie czyny grozi jej nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i surowa grzywna, ale również kara pozbawienia wolności – podkreśliła rzeczniczka.