Ogień na Grochowie: pustostan w płomieniach, jedna osoba ewakuowana

Ogień na Grochowie: pustostan w płomieniach, jedna osoba ewakuowana

W ciemnościach sobotniej nocy, na warszawskim Grochowie, doszło do pożaru, który strawił poddasze trzykondygnacyjnego pustostanu. Straż pożarna musiała udzielić pomocy przy ewakuacji jednej z osób przebywających wewnątrz.

Sygnał o zagrożeniu trafił do straży pożarnej o godzinie 1.44. Na miejscu pojawili się strażacy z dziesięciu zastępów oraz grupa operacyjna miasta, którzy wspólnie zmagali się z żywiołem. Służby musiały skorzystać z drabiny, aby bezpiecznie ewakuować jedną osobę. Po zakończeniu akcji ratunkowej, ofiarą pożaru została przekazana ekipie medycznej. Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie informuje, że niektóre osoby zdążyły samodzielnie opuścić budynek przed przybyciem służb ratunkowych.

Po ugaszenu ognia, strażacy przeprowadzili gruntowne przeszukanie budynku. Nie natknęli się jednak na żadne osoby. Akcja gaśnicza i poszukiwawcza zajęła służbom około dwóch godzin, a po jej zakończeniu budynek na Grochowskiej pozostał w stanie spustoszenia.