Awaria na linii metra M1 na Bielanach z powodu wypadku

Awaria na linii metra M1 na Bielanach z powodu wypadku

Jedno z północnych przedmieść Warszawy, Bielany, doświadczyło poważnej awarii w systemie transportu publicznego. Konkretnie, trzy stacje metra w tej dzielnicy zostały czasowo wyłączone z ruchu. Powodem był wypadek, do jakiego doszło na końcowej stacji Młociny, gdzie mężczyzna nieszczęśliwie wpadł pod nieruchomy skład metra.

Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego, dostarczyła więcej szczegółów na temat incydentu. Wyjaśniła, że mężczyzna wpadł pod wagon, który stał przy peronie. Został już uwolniony spod składu i oczekiwał na przybycie karetki. Konkludując, powiedziała, że to policja przejmie dowództwo nad sytuacją i podejmie decyzje o dalszych działaniach.

Po incydencie Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) poinformował o utrudnieniach na linii metra M1. W komunikacie ZTM-u przekazano: „Pociągi linii metra M1 kursują na trasie skróconej KABATY-SŁODOWIEC. Wyłączone z ruchu zostały stacje: Stare Bielany, Wawrzyszew, Młociny”.

Utrudnienia związane z wypadkiem były rozwiązane około godziny 14.35, co pozwoliło na powrót do normalnej pracy linii metra.