Bezczelność za kierownicą: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn łamiących przepisy drogowe

Bezczelność za kierownicą: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn łamiących przepisy drogowe

Podczas nocnej służby w sobotę, w mieście Nowy Dwór Mazowiecki, funkcjonariusze policji zmuszeni byli do interwencji wobec dwóch mężczyzn. Obydwaj panowie nie powinni znaleźć się za kierownicą, a jednak tam byli. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że 66-letni mężczyzna uczestniczył w incydencie drogowym będąc pod wpływem alkoholu. Miał on w swoim wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Z kolei drugi mężczyzna, 42-letni, prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Obaj teraz staną przed wymiarem sprawiedliwości za swoje czyny.

Po godzinie 20:00, stróże prawa z nowodworskiej prewencji zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę volkswagena na ulicy Kościuszki. Wyglądało na to, że próbował on uniknąć spotkania z policją. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemie policyjnym okazało się, że ten 42-latek ma zawieszone prawo jazdy. Pomimo tego, śmiał się prowadzić samochód, mimo obowiązującego zakazu od Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zgodnie z art. 244 Kodeksu karnego, kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu jest przestępstwem. Przestępstwo to jest skonsumowane, gdy zakaz jest prawomocny, a kierowca nadal prowadzi pojazd. Za takie wykroczenie grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy, około godziny północy, policjanci patrolujący ulicę Warszawską zatrzymali 66-letniego kierowcę forda. Wykonując skręt w lewo, stracił kontrolę nad pojazdem, który uderzył w barierę energochłonną. Wkrótce po tym wydarzeniu okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Policja przeprowadziła test na obecność alkoholu w jego organizmie – wynik to aż 2 promile alkoholu. Prawo jazdy zostało mu odebrane na miejscu, a uszkodzony pojazd odholowany.

Teraz, za prowadzenie w stanie nietrzeźwości zbliża się surowa kara – do 3 lat więzienia.